Nasze usługi

Gabinet ginekologiczny Femina MC powstał dla kobiet i z myślą o kobietach W Feminie przyjmuje Dr Monika Antepowicz, specjalista chorób kobiecych, ginekolog położnik

<br>Naszym celem jest zapewnienie Paniom wszechstronnej opieki ginekologicznej, wsparcie i pomoc w ich problemach zdrowotnych. Zapraszamy Panie  w celu wykonania badań profilaktycznych, jak i w razie pojawienia się problemów zdrowotnych. Zapewnimy Pacjentkom profesjonalną, nowoczesną opiekę oraz wsparcie i przyjazną atmosferę. <br> <br>U nas Pacjentka jest zawsze w centrum uwagi!


Naszym celem jest zapewnienie Paniom wszechstronnej opieki ginekologicznej, wsparcie i pomoc w ich problemach zdrowotnych. Zapraszamy Panie w celu wykonania badań profilaktycznych, jak i w razie pojawienia się problemów zdrowotnych. Zapewnimy Pacjentkom profesjonalną, nowoczesną opiekę oraz wsparcie i przyjazną atmosferę.

U nas Pacjentka jest zawsze w centrum uwagi!

Co oferujemy?

Cytologia – ocena szyjki macicy, profilaktyka raka szyjki macicy


W FEMINA MC zrobisz bezpłatne badanie cytologiczne metodą cytologii cienkowarstwowej w ramach rządowego programu cervicalcheck.ie, mającego na celu profilaktykę raka szyjki macicy.

Stany przednowotworowe i rak szyjki macicy są spowodowane zakażeniem wirusem brodawczaka HPV. Wirus ten jest przenoszony drogą płciową. Niestety, ryzyko zakażenia jest spore: szacuje się, że ok. 80 proc. osób w Irlandii miało kontakt z wirusem HPV. Chronione przez jego działaniem są tylko osoby, zaszczepione na HPV w młodości – przed rozpoczęciem współżycia seksualnego. Do zakażenia wirusem HPV może dojść nawet w przypadku kontaktów bez penetracji (otarcia naskórka). Jeśli nie byłaś szczepiona przeciwko HPV, przebadaj się już dziś! Badanie cytologiczne wykrywa wczesne zmiany w komórkach, mogące być oznaką zakażenia wirusem lub wczesnych zmian, które mogą prowadzić po latach do nowotworów szyjki macicy. Wczesne wykrycie zmian to Twoja szansa na wygraną z tym nowotworem.

W ramach rządowego programu cervicalcheck.ie możesz zrobić bezpłatne badanie cytologiczne raz na 3 lata (dotyczy to Pań w wieku 25 – 50 lat) lub raz na 5 lat (w przypadku Pań mających 50-60 lat). Jeśli chcesz robić badanie częściej, musisz je zrobić odpłatnie – kosztuje wtedy 60 euro.


HPV – human papilloma virus – wirus brodawczaka ludzkiego atakuje nabłonek płaski przez kontakt bezpośredni z zakażoną skórą lub śluzówką. Znamy ponad 100 typów tego wirusa; niektóre typy powoduje brodawki, inne wywołują kłykciny, a jeszcze inne (na szczęście nieliczne) mogą prowadzić do raka szyjki macicy, sromu, pochwy, odbytu, penisa, jamy ustnej. Pamiętajmy, że mimo, iż 80 proc. ludzi ciągu swego życia zostanie zakażonych wirusem HPV, to u większości z nich dochodzi do wyeliminowania wirusa z organizmu przez układ immunologiczny. Tylko u 3-10 proc. zakażonych infekcja się utrzymuje. Zakażenie dotyczy głównie osób w wieku 18-28 lat.

WAŻNE!!!! Palenie papierosów utrudnia walkę z wirusem – powoduje, że układ immunologiczny nie potrafi efektywnie go pokonać.


ZASZCZEP CÓKĘ! Typy 16 i 18 wirusa są odpowiedzialne za 70 proc. przypadków raka szyjki macicy. Szczepionka Gardasil została tak skomponowana, by uodparniać na te właśnie typy wirusów i w ten sposób zapobiegać zakażeniu nimi.

Leczenie zmian na szyjce macicy (leczenie “nadżerek”)

 


W Gabinecie Femina MC istnieje możliwość leczenia łagodnych zmian na szyjce macicy – zwanych popularnie “nadżerkami”. Leczenie polega na aplikacji na zmiany preparatu Solcogyn. Preparat ten powoduje złuszczenie nieprawidłowego nabłonka szyjki macicy, a następnie pokrycie prawidłowym, zdrowym nabłonkiem – wielowarstwowym płaskim.

W przypadku niewielkiej zmiany terapia polega na dwukrotnej aplikacji preparatu Solcogyn na zmiany na szyjce macicy. Aplikacji dokonuje się w tygodniowych odstępach.


Koszt jednorazowej aplikacji wraz z preparatem Solcogyn to 80 euro.


WAŻNE: Przed podjęciem decyzji o leczeniu preparatem należy wykonać badanie cytologiczne.

Diagnoza i leczenie ciąży zagrożonej przedwczesnym porodem

 


W gabinecie Femina MC istnieje możliwość diagnozowania i leczenia ciąży zagrożonej porodem przedwczesnym.

W celu diagnozy wykonujemy ocenę ultrasonograficzną długości szyjki macicy (badanie to jest zalecane w 20-tym tygodniu ciąży). Warto pamiętać, że często po zabiegach na szyjce macicy (np. wycięcie pętlą loop) może dochodzić do jej skracania. Tym bardziej więc zachęcamy do kontroli długości szyjki macicy w 20-tym tygodniu ciąży.


W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, prowadzimy leczenie zachowawcze progesteronem lub/i zakładamy na szyjkę macicy pessar położniczy (krążek), który zapobiega jej skracaniu się i rozwieraniu.


Koszt diagnostyki, obejmujący konsultację oraz badanie USG, wynosi 160 euro.

Testy w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową

 


W naszym Gabinecie zrobisz szybkie testy w kierunku chlamydii i paciorkowca beta.

Testy te naprawdę warto wykonać! Trzeba wiedzieć, że zakażenie tymi drobnoustrojami może nie dawać żadnych objawów – ale wywoływać ciągły, destrukcyjny stan zapalny w miednicy mniejszej. Czasem okazuje się, że pierwszym objawem są już problemy z zajściem w ciążę.

Oba testy są też zalecane w ciąży!


Koszt: rapid test chlamydia i candida kosztuje 20 euro

Potwierdzanie ciąży

 


Ciążę można stwierdzić za pomocą badania krwi, badania moczu lub badania USG.

W naszym gabinecie robimy badanie moczu oraz USG. Potwierdzenie ciąży za pomocą czułego testu jest możliwe już w tydzień po zapłodnieniu!

Test ciążowy z moczu wykrywa ciążę już 7 dni po owulacji. W badaniu USG pęcherzyk ciążowy można zobaczyć już kilka dni po spodziewanym terminie miesiączki. Bicie serduszka zarodka można zobaczyć w obrazie USG ok. sześć tygodni od ostatniej miesiączki. Zawiązki rączek i nóżek widać już w 9. tygodniu, a od 10. tygodnia (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) kończy się okres zarodkowy i zarodek staje się płodem.


Pamiętajmy, że do spotkania plemnika i jajeczka dochodzi w jajowodzie. Oocyt, czyli jajeczko, może zostać zapłodnione do 24 godzin po owulacji. Plemniki w drogach rodnych kobiety przeżywają i zachowują swoją funkcję do 7 dni (średnio 3 dni). Zapłodnione jajeczko wędruje jajowodem do macicy, gdzie się zagnieżdża. Jama macicy i jej błona śluzowa, czyli endometrium, stanowią bezpieczne i przytulne gniazdko dla zapłodnionego zarodka.


Koszt: konsultacja 90 euro, konsultacja z badaniem USG 140 euro

 

Prowadzenie ciąży

 


Gabinet Femina MC otacza opieką kobiety ciężarne – od poczęcia do rozwiązania.

W Irlandii ciąża prowadzona jest bezpłatnie przez szpitale. Kobietom wyznacza się regularne wizyty kontrolne. Między tymi wizytami zalecane są wizyty kontrolne w gabinecie lekarza rodzinnego (GP). Nasz gabinet oferuje Paniom uzupełnienie tej opieki – jeśli Pacjentka chciałaby wykonać dodatkowe badania własnego zdrowia lub pragnie zrobić badania anatomiczne płodu. Zawsze oczywiście pomagamy w przypadku niepojących objawów i z przyjemnością otaczamy Pacjentki dodatkową opieką! W razie objawów ciąży zagrożonej (np. bóle w dole brzucha czy krwawienie), oferujemy pilną pomoc.


W ramach prowadzenia ciąży wskazane jest badanie USG między po 14. tygodniu ciąży. Badanie to pozawala na wykrycie 70 proc. wad płodu. W szpitalach w Dublinie w pierwszym trymestrze, jako badanie datujące, wykonywane jest badanie USG (tzn. że badanie określa, jak duża jest ciąża i kiedy wypada termin porodu). Szpitale wykonują także badanie anatomiczne USG – czyli zalecane między 12 a 14 tygodniem badanie, mające na celu wykrywanie wad płodu.

Ważne: proszę pamiętać, że na pięcioro dzieci z zespołem Downa, jedno nie zostanie wykryte w USG, choćby badanie było bardzo dokładne!


Konsultacja (tylko wizyta) kosztuje 90 euro. Konsultacja z USG to koszt 150 euro.

Gender scan – określenie płci płodu

 


Gabinet Femina MC feruje badanie USG, pozwalające poznać płeć płodu.

Dzięki bardzo dobremu aparatowi USG, jesteśmy w stanie na 100 proc. potwierdzić płeć płodu już od 16. tygodnia ciąży!


Gender Scan to nieinwazyjny test prenatalny USG, który pozwala wykryć płeć już po 10 tygodniu ciąży. Dzięki technologii 3/4D możemy nie tylko zobaczyć płeć, ale też możemy pokazać rączki i nóżki, a nawet rysy twarzy! Zestaw bardzo czułe USG plus specjalne oprogramowanie pozwala zrobić trójwymiarowy model twarzyczki dziecka. W ten sposób pomagamy nawiązać więź uczuciową z nienarodzonym dzieckiem. Badanie pomaga również ocenić anatomię płodu – czyli jego budowę.


Koszt badania Gender Scan to 150 euro (bez nagrywania). Badanie USG 4D z nagraniem na pendrive kosztuje 160 euro.

USG 3D-4D

 


Gabinet Femina MC feruje badanie USG, pozwalające poznać płeć płodu.

Właśnie w tym celu robi się badanie USG w 3D/4D. Dzięki bardzo dobremu aparatowi USG, jesteśmy w stanie na 100 proc. potwierdzić płeć płodu już od 16. tygodnia ciąży!


USG 3D/4D, czyli inaczej badanie Gender Scan, to nieinwazyjny test prenatalny USG, który pozwala wykryć płeć już po 10 tygodniu ciąży. Dzięki technologii 3/4D możemy nie tylko zobaczyć płeć, ale też możemy pokazać rączki i nóżki, a nawet rysy twarzy! Zestaw bardzo czułe USG plus specjalne oprogramowanie pozwala zrobić trójwymiarowy model twarzyczki dziecka. W ten sposób pomagamy nawiązać więź uczuciową z nienarodzonym dzieckiem. Badanie pomaga również ocenić anatomię płodu – czyli jego budowę.


Koszt badania wynosi 150 euro, jeśli wynik jest nagrywany na pendrive, koszt wynosi 160 euro.

Badania prenatalne

W gabinecie Femina MC oferujemy Pacjentkom bezpieczne badania prenatalna. Wykonujemy badanie USG oraz test IONA.

Badanie USG w ramach badań prenatalnych robi się miedzy 12 a 14 tygodniem ciąży Wtedy długość dzidziusia – od czubka głowy do końca pupy – wynosi 45-85 mm. Taka wielkość pozwala już zmierzyć tzw. przezierność karkową, która – jeżeli jest pogrubiała – może być oznaką zespołu Downa lub innych zespołów genetycznych, bądź wady serca. To badanie pozwala także policzyć paluszki; skontrolować, czy nie ma rozszczepu kręgosłupa; sprawdzić, czy serce jest czterokomorowe; stwierdzić obecność żołądka, pęcherza moczowego, i kości nosowej.

Koszt wizyty (zawiera koszt badania USG) to 150 euro.


Drugi, proponowany przez nas diagnostyki, to test IONA.  Badanie polega na ocenie ilość materiału DNA, konstruującego chromosomy 18, 13, 21; pochodzącego od płodu, a wykrywanego we krwi matki. Dzięki temu badaniu można na 99,9 proc. wykryć lub wykluczyć zespoły Downa, Edwardsa i Pateau – trzy najczęściej występujące trisomie, których ryzyko wzrasta z wiekiem matki. Badanie się robi z krwi matki. Możne je wykonywać po 10 tygodniu ciąży i nie ma ograniczeń czasowych – po dziesiątym tygodniu można je robić przez całą ciążę.

Koszt testu IONA to 400 euro. Jeśli test jest robiony jednocześnie razem z badaniem USG, koszt wynosi 500 euro.


Hypnobirthing – poród w hipnozie

Hypnobirthing( poród w hipnozie) to metoda, która może pomóc kobietom w naturalnych narodzinach dziecka, bez konieczności stosowania środków przeciwbólowych i bez interwencji medycznej.

Po wyszkoleniu przez profesjonalistę, mama będzie umiała wprowadzić się w stan głębokiego relaksu na początku porodu. To pozwoli jej ciału i dziecku przejść wszystkie etapy porodu w spokoju i rozluźnieniu, często w bezbolesny sposób.


Kurs Hypnobirthing ( poród w hipnozie) to seria zajęć, które wspierają połączenie umysł / ciało i prowadzą do wyeliminowania cyklu bólu ~ naprężenia ~ przed, podczas i po porodzie. Na koniec kursu przyszłe Mamy otrzymują CD z nagraniem, które ułatwi im poród.

W trakcie zajęć przyszłe Mamy zostaną nauczone technik relaksacyjnych i autohipnozy, aby zmniejszyć strach i napięcie, dzięki czemu ich poród może być krótszy i bardziej komfortowy.


Indywidualne zajęcia porodu w hipnozie prowadzone są przez naszą Psycholog, Margo Grudzień. Specjalistka ta używa hipnozy jako narzędzia terapeutycznego od wielu lat.

Diagnostyka i leczenie niepłodności

 


Gabinet Femina MC współpracuje z klinikami leczenia niepłodności w Polsce i Dublinie!

Pomagamy Pacjentkom w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Oferujemy diagnostykę hormonalną, monitorowanie owulacji i leczenie hormonalne (indukowanie owulacji). Jedyną metodą bezpośrednio potwierdzającą owulację, jest obserwacja w USG.


Koszt to 160 euro za jeden cykl. To znaczy, że Pacjentka płaci raz, a potem może przyjść tyle razy, ile jest konieczne, aby potwierdzić owulację. Cena obejmuje także receptę na leki hormonalne, stymulujące owulację.

Diagnostyka i leczenie zaburzeń hormonalnych

 


Gabinet Femina MC pomaga Paniom w diagnostyce i leczeniu zaburzeń hormonalnych!

Doradzamy, jakie badania Pacjentka powinna wykonać oraz kiedy dokładnie  najlepiej jest zrobić dane badanie. Opracowujemy ogólny plan diagnostyki hormonalnej. Leczymy hirsutyzm, PCOS, niedomogę ciałka żółtego. Dzięki badaniu USG możemy obejrzeć endometrium, wykryć owulację oraz ocenić stan jajników, macicy i szyjki macicy. 


Koszt to 90 euro za wizytę . Wizyta, połączona z badaniem USG to koszt 140 euro.

Antykoncepcja

 


W gabinecie Femina MC dobierzemy antykoncepcję dla każdej pacjentki!

Dobieramy antykoncepcję do sposobu życia, aktywności, stanu zdrowia, wieku, modelu współżycia  czy chorób współwystępujących Pacjentki. Doradzamy najlepszą metodę, najdokładniej pasującą do oczekiwań. Możemy zaoferować receptę na tabletki antykoncepcyjne, pomoc w wyborze konkretnego preparatu oraz wszczepienie implanta antykoncepcyjnego Implanon. Nie zakładamy spirali domacicznych!

Koszt wizyty to 90 euro.

Ginekologia estetyczna

 


W ofercie Femina MC mamy nowość: ginekologię estetyczną. Dziedzina ta obejmuje laserową plastykę pochwy oraz zabieg mezoterapii sromu i pochwy.

Zapraszamy na zabiegi mezoterapii sromu i pochwy kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym. Ostrzykiwanie ścianek pochwy rewitalizuje ją, tzn. stymuluje syntezę kolagenu, a do tego poprawia nawilżenie. Wstrzyknięcie kwasu w okolice cewki moczowej znacznie poprawia sytuację w wysiłkowym nietrzymaniu moczu lub w naglącym nietrzymaniu moczu. Często wystarczy, by zażegnać problem!

Inny zabieg, tzw. G SHOT, polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w magiczny punkt G. Efekt: poprawa jakości życia seksualnego


Plastyka laserowa pochwy

Augmentacja warg sromowych większych oraz zabiegi laserowe służą rewitalizacji i obkurczeniu pochwy.

Z czasem srom staje się mnie jędrny, daje poczucie luzu, tkanki są też gorzej nawilżone. To sprawia, że nie tylko pogarsza się jakość współżycia seksualnego, ale też sprzyja częstszemu występowaniu infekcji intymnych. Laserowe modelowanie ścian błony śluzowej pochwy wymusza na niej regenerację tkanek. Powstają też nowe włókna kolagenowe, przywracając ściankom pochwy dawną sprężystość. Odnawia się też nabłonek, pokrywający wargi sromowe. Stają się one bardziej nawilżone, sprężystsze; poprawia się ich wrażliwość, co się przekłada na lepsze odczucia seksualne. Zabiegi laserowego odmładzania pochwy bardzo polecane kobietom po porodach oraz po menopauzie. Zalecane są też w wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

W gabinecie Femina MC dysponujemy nowoczesnym laserem, almalaser femilift, który pozwala na skuteczne obkurczenie i odmłodzenie pochwy. Procedura trwa 20 minut i jest w pełni ambulatoryjna – to znaczy, że po zabiegu Pacjentka po prostu wraca do domu. Metoda ta nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o aktywność fizyczną czy sport tuż po zabiegu – jedyne ograniczenie polega na tym, że przez tydzień nie można współżyć


Przeciwskazaniem do obu zabiegów (mezoterapia i laser) jest aktywna infekcja wirusem brodawczaka (HPV). Dlatego, w ramach kwalifikacji do zabiegu, konieczne jest okazanie aktualnego wyniku badania cytologicznego (nie może być starsze, niż 12 miesięcy). W przypadku Pań po porodzie, najwcześniej zabieg laserowej plastyki pochwy można wykonać po upływie 3 miesiącach od porodu.

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, ale w przypadku nietrzymania moczu konieczne są 3 zabiegi w odstępach 6 tygodni. W przypadku braku aktualnego badania cytologicznego, można wykonać je u nas – koszt 60 euro. Można je też wykonać bezpłatnie w ramach rządowego progamu cervicalcheck.ai (jeśli od poprzedniego badania upłynęło więcej, niż 3 lata).


Koszt jednego zabiegu to 500 euro.

Skrócony cennik


Gabinet Femina MC oferuje Pacjentkom opiekę doskonałego specjalisty chorób kobiecych, ginekologa i położnika, dr Moniki Antepowicz.

Oferujemy szeroki wachlarz usług, nowoczesne metody diagnostyczne, doskonałą opiekę ginekologiczną – a wszystko w przystępnych cenach!

Konsultacja (wizyta) – 90 euro.

Cytologia – 60   euro.

Wizyta z badaniem USG – 150 euro.

Test IONA (prenatalny) – 400 euro.

Aplikacja preparatu Solcogyn (Leczenie “nadżerek” szyjki macicy) – 80 euro.

Gender Scan 4D z nagraniem na pendrive – 160 euro.

Stymulowanie owulacji – 160 euro.

Plastyka laserowa pochwy – 500 euro.


Jak się zapisać?

Zapisy są konieczne. Prosimy zapisywać się na wizyty telefonicznie, najlepiej z tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku spraw pilnych staramy się dopasować do potrzeb naszych Pacjentek.

Pacjentki są zapisywane co pół godziny. Do ich dyspozycji jest wygodna poczekalna, wyposażona w fotele i kanapę. Oferujemy Pacjentkom kawę i chłodne napoje oraz kobiecą prasę do czytania. Te Panie, które przychodzą do nas prosto z pracy, mają możliwość skorzystania z odświeżających chusteczek w do higieny intymnej w toalecie. Poczekalnia jest otwierana na kwadrans przed godziną otwarcia Gabinetu.


Zapraszamy do zapisów!

tel.
+353 86 411 0003