Dr Monika Antepowicz

Doktor Monika Antepowicz, ginekolog położnik, rozpoczęła swoją praktykę lekarską w 1991 roku w Szpitalu Bielańskim w Warszawie na Oddziale Klinicznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego pod dyrekcją profesora Romualda Dębskiego. Praca na powyższym oddziale była dla dr Antepowicz źródłem kompleksowego doświadczenia zawodowego, szczególnie w zakresie patologii ciąży, ginekologii, położnictwa i chorób sutka. Dr Monika Antepowicz posiada też szerokie doświadczenie w zakresie leczenia zaburzeń hormonalnych oraz związanych z okresem menopauzy. Jej rozległa praktyka zawodowa obejmuje również prowadzenie szkoły rodzenia, a także wieloletnią współpracę z Federacją Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, gdzie służyła swoją poradą w telefonie zaufania oraz prowadziła spotkania edukacyjne dla kobiet w trakcie tzw. Dni Otwartych.


Jej działalność zawodowa zawsze miała na względzie również popularyzację profilaktyki schorzeń ginekologicznych oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu ginekologii i położnictwa, co przełożyło się na jej działania edukacyjne, publikację licznych artykułów prasowych oraz świadczenie szeroko rozumianego poradnictwa (m.in. na forum internetowym Gazety Wyborczej). Prowadziła również wykłady dla edukatorów seksualnych. Osobistym marzeniem pani doktor jest udostępnienie polskim kobietom wiedzy i narzędzi, dzięki którym zyskają pełną świadomość stanowienia np. o wybranej formie antykoncepcji, a podczas wizyty u ginekologa Pacjentka będzie partnerem w rozmowie.


Według samej doktor Antepowicz, ginekologia jest dziedziną bardzo uniwersalną, a specjalista ginekolog to po trosze internista, lekarz rodzinny, chirurg i psycholog. Dzięki swojej praktyce zawodowej dr Antepowicz ma świadomość faktu, że kobiety przychodzą do ginekologa nie tylko po fachową poradę, ale także po wsparcie i zrozumienie. To właśnie ta olbrzymia rozpiętość zagadnień sprawia, że ginekologia tak bardzo ją fascynuje.